Dofe

Apie DofE programą

Grigiškių „Šviesos“ gimnazija (nuo  2016 05 19, licencijos Nr. F-16-12)  įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą.  

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu.

DofE apdovanojimų programa įgyvendimama 140- yje šalių ir teritorijų.

Joje jau yra dalyvavę daugiau kaip 8 milijonai jaunų žmonių.

Programa pasaulyje vykdoma 58 metus, Lietuvoje nuo 2008 metų.

Programą 1956 metais sukūrė vokiečių pedagogas Kurt Hahn, Edinburgo hercogas princas Filipas ir alpinistas, pirmasis įkopęs į Everestą, seras John Hunt. Iš pradžių programoje galėjo dalyvauti tik „Gordonstoun“ mokyklos mokiniai, vėliau Didžiosios Britanijos berniukai nuo 14 iki 18 metų. Nuo 1958 metų programoje leista dalyvauti ir mergaitėms. Šiuo metu programa atvira jaunimui nuo 14 iki 24 metų visame pasaulyje.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Mūsų gimnazijoje programą vykdo trys pedagoginės bendruomenės nariai – specialioji pedagogė Martyna Balčiūnaitė, socialinė pedagogė Rasa Erikson ir mokytoja Lilija Rutavičienė. Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorius (-ė) – (Lilija Rutavičienė). Apmokyto DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidas.

Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

 • Susirasti naujų draugų;
 • Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
 • Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
 • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
 • Patirti nuotykių;
 • Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

DofE apdovanojimų programos 3 lygiai:

BRONZA. Dalyviams nuo 14 m. Minimali dalyvavimo trukmė 6 mėn.

SIDABRAS. Dalyviams nuo 15 m. Minimali dalyvavimo trukmė 12 mėn.

AUKSAS. Dalyviams nuo 16 m. Minimali dalyvavimo trukmė 18 mėn.

Jaunas žmogus konkuruoja tik pats su savimi, mesdamas iššūkį savo įsitikinimams apie tai, ką jis sugeba ir gali pasiekti.

Programos dalys: dalyviai patys sau kuria programą, išsikeldami asmeninio tobulėjimo tikslus keturiose programos dalyse:

 • PASLAUGOS. Dalyviai teikia paslaugas savo bendruomenei, užsiima savanoriška veikla ir ugdo socialinę atsakomybę.
 • AKTYVI VEIKLA. Jauni žmonės yra skatinami gerinti savo fizinę formą, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, rūpintis savo fizine bei psichikos sveikata.
 • ĮGŪDŽIAI. Įgalina jaunus žmones atpažinti ir ugdyti savo talentus, skatina pasitikėjimą savimi, verslumą.
 • ŽYGIAI. Jauni žmonės ugdo komandinio darbo įgūdžius, išmoksta pozityviai spręsti konfliktus, pradeda labiau rūpintis savo aplinka.
 • REZIDAVIMO PROJEKTAS (tik aukso ženklelio siekiantiems). Dalyviai įgyja naujos patirties bendraudami ir dirbdami su jiems nepažįstamais žmonėmis, nepažįstamoje aplinkoje, bendro tikslo vardan.

DofE komanda

Kontaktai: DofE vadovas – Rasa Erikson, erikson@gsviesa.lt,  tel. 8650 82266;  

žygio vadovas – Lilija Rutavičienė, visosupes@inbox.lt, tel. 8611 46274;  

koordinatorius – Martyna Balčiūnaitė, Martyna.balciunaite@gmail.com; tel. 8609 97648

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą Pasaulyje: www.intaward.org