FabLab kūrybinės dirbtuvės: mokymai mokiniams

Šiais metais mūsų gimnazija dalyvauja atvirų techninių kūrybinių FabLab dirbtuvių (angl. Fabrication Labaratories) steigimo projekte. Projektu siekiama, kad mokyklose įrengtos FabLab dirbtuvės, aprūpintos šiuolaikiška gamybos įranga, virstų inovacijų bei išradimų kūrimo platforma, kurioje mokiniai ir mokytojai būtų laisvi eksperimentuoti, tyrinėti ir išradinėti, konstruodami, modeliuodami, projektuodami ir gamindami įvairius gaminius, modelius, maketus ar prototipus.
Įgyvendinus projektą gimnazija savo FabLab dirbtuvėse turės šią įrangą: 3D spausdintuvą, CNC frezavimo stakles (CNC – Computer Numerical Control), lazerines stakles, ploterį (lipdukų pjaustyklę) bei elektronikos ir robotikos prietaisus su bent viena litavimo stotele ir keliais elektronikos/robotikos rinkiniais.
Įvaldyti visą šią įrangą nėra taip paprasta, bet 20 žingeidžių mūsų gimnazijos moksleivių netruko perprasti įrangos vingrybes. Spalio 16 – spalio 22 dienomis moksleiviai kasdien rinkosi į Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) LinkMenų fabrike vykusius mokymus, skirtus supažindinti juos su FabLab dirbtuvių įranga.