PROGRAMINIŲ KŪRINIŲ TEKSTŲ ELEKTRONINIAI ŠALTINIAI

Lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo programinių kūrinių tekstų elektroniniai šaltiniai. 5–6 klasė

https://sodas.ugdome.lt/metodiniai-dokumentai/perziura/4188

(kairėje pusėje nuoroda „Dokumentas atsisiuntimui“)

Astrid Lindgren. Rasmusas klajūnas

http://knygurojus.weebly.com/uploads/1/7/6/4/17644159/rasmusas_klajunas_-_astrid_lindgren.pdf

Lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo programinių kūrinių tekstų elektroniniai šaltiniai. 7–8 klasė

https://sodas.ugdome.lt/metodiniai-dokumentai/perziura/4197

(kairėje pusėje nuoroda „Dokumentas atsisiuntimui“)

Lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo programinių kūrinių tekstų elektroniniai šaltiniai. 9–10 (I–II) klasė

https://sodas.ugdome.lt/metodiniai-dokumentai/perziura/4151

(kairėje pusėje nuoroda „Dokumentas atsisiuntimui“)

Lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo rekomenduojamų kūrinių tekstų elektroniniai šaltiniai. 9 (I) klasė

https://sodas.ugdome.lt/metodiniai-dokumentai/perziura/4273

(kairėje pusėje nuoroda „Dokumentas atsisiuntimui“)

Literatūros kūriniai 5-8 klasėms

http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojai parengė elektroninį kraštotyros leidinį – teminę literatūros apžvalgą „Ką skaityti apie Vilnių“. Jame aptariamos įvairiais laikais ir įvairiomis kalbomis išleistos knygos apie Vilnių: sostinės istorijos, informaciniai ir Vilniaus urbanistikai bei architektūrai skirti leidiniai, turizmo vadovai po miestą, grožinės literatūros kūriniai ir memuarai. Šios literatūros apžvalgos tikslas – pagelbėti atsirinkti tai, kas svarbiausia, vertingiausia, tinkamiausia iš gausybės išleistų knygų apie Vilnių. Pirmiausia apžvelgiami naujausi leidiniai, o paskui – skirti patiems smalsiausiems skaitytojams. Elektroninis leidinys iliustruotas senąja ikonografija ir šiuolaikinėmis nuotraukomis.

Ką skaityti apie Vilnių : teminė literatūros apžvalga [Elektroninis išteklius] / Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji ; [sudarė Nijolė Sisaitė, Zita Tiukšienė] ; [tekstus parengė Nijolė Sisaitė, Danguolė Dainienė]. – Vilnius : Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, 2017. – 1 pdf failas (96 p.) : spalv. iliustr. – Bibliogr. sk. gale.

Skatindama skaityti Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka rekomenduoja:

· Laisvalaikio skaitiniams elektroninių knygų kolekciją portale ibiblioteka.

· Suskaitmenintus lietuvių literatūros klasikos leidinius portale epaveldas.

Ką skaitysi vasarą? Nesuk galvos, geriau užsuk į portalą ibiblioteka.lt ! Elektroninės knygos yra čia pat, Tavo ekrane.

Registruojantis reikalingas skaitytojo pažymėjimas, kuris galioja visose viešosiose bibliotekose. Jei jo neturi – šiame portale paprasta jį įsigyti!

Rekomenduoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Jau trečius metus portale ibiblioteka.lt galima rasti ir skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas elektronines knygas.

Tai daryti labai paprasta! Visiems, turintiems LIBIS skaitytojo pažymėjimą, papildomai užsiregistruoti nereikia – norint naudotis visomis portalo paslaugomis tereikia prie jo prisijungti. Jeigu neturite LIBIS skaitytojo pažymėjimo, galite užsiregistruoti portale dviem būdais: arba tik registruotis portale, arba užsakyti skaitytojo bilietą ir kartu užsiregistruoti. Visi portalo vartotojai gali matyti ir perskaityti 10 proc. elektroninės knygos turinio. Norintieji skolintis ir skaityti elektronines knygas, privalo prisijungti prie portalo ir patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus. Šia galimybe gali pasinaudoti ir ne Lietuvoje gyvenantys vartotojai. Plačiau apie registraciją rasite portale ibiblioteka.lt.

Šiuo metu portale yra daugiau kaip 1 200 el. knygų, jos sudaro elektroninių knygų fondą. Vartotojai gali naudotis tiek išplėstine, tiek paprasta paieška. Tereikia į paieškos laukelį įrašyti leidinio antraštę, autorių, ar kitą kriterijų. Gautame paieškos rezultatų sąraše elektroninės knygos žymimos specialia piktograma – knyga su simboliu @.

Pasiskolintas elektronines knygas galima skaityti 14 kalendorinių dienų (yra galimybė šį laikotarpį pratęsti dar dviem savaitėms). Vienu metu vartotojas gali skaityti ne daugiau kaip 2 elektronines knygas. Plačiau apie elektroninių knygų skolinimąsi ir skaitymą rasite portalo pagalbos skiltyje.

Portale taip pat sudaryta galimybė vartotojams skaityti elektronines knygas jiems patogiu būdu, t. y. keisti šrifto dydį, teksto ir fono spalvą. Pagrindiniame knygos lauke taip pat galima rašyti ir skaityti komentarus, įvertinti knygą, kurti savo leidinių kolekcijas, knygoms priskirti reikalingas paieškos žymas.

Visos portalo paslaugos pritaikytos ir mobiliesiems įrenginiams.

Elektroninių knygų skaitymui yra būtinas interneto ryšys.

Smagaus elektroninių knygų skaitymo!