Gyva pažintis su kultūrine edukacija

   Trakų krašto tradicinių amatų centras įgyvendino nuo 2018m. rugsėjo iki gruodžio mėnesio trukusį Neformaliojo vaikų švietimo projektų finansavimo ir organizavimo konkurso projektą "Gyva pažintis su kultūrine edukacija". Projekto pagrindinis tikslas buvo suvienyti Trakų, Kaišiadorių, Vilniaus, Elektrėnų ir Varėnos jaunimą, skatinti šių regionų vaikų saviraišką, pozityvią socializaciją, nevyriausybinių organizacijų ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą.
Projekto veiklose dalyvavo Aukštadvario, Rūdiškių, Valkininkų, Grigiškių „Šviesos“, Vievio gimnazijos, Varėnos r. Liškiavos, Žaslių , Senųjų Trakų A. Stelmachovskio mokyklos.
Šių švietimo įstaigų vaikus projekto metu supažindinome su jau funkcionuojančiomis edukacijomis, pristatančiomis ir puoselėjančiomis  tradicinius amatus. Pasitelkus tradicijas, žinias apie šalies krašto istoriją, praeitį, etninę kultūrą, jaunimas kūrė savo edukacijas kitaip, novatoriškai, su jaunatvišku maksimalizmu, panaudodami  netikėčiausias priemones, erdves, pojūčius, stichijas.
Tradicines ir įprastas medžiagas keramikoje keitė netradicinės miltai ir druska, popierius ir lipalas, karštas vanduo, taip vaikai sukūrė netikėčiausių formų ir grožio kalėdinius žaisliukus. Viena iš šių keramikos edukacijų kitaip buvo vedama virtualioje erdvėje, kita grupė naudojo neįprastus pojūčius įspūdžiams sustiprinti – gamino maistą užrištomis akimis, šokinėjant, dar kiti viso užsiėmimo metu grojo muzikiniais instrumentais, skambėjo įvairių tautų muzika, šiaudiniams žaisliukams pinti buvo panaudoti plastikiniai šiaudeliai, tradiciniai totoriški kibinai virto netikėtu saldėsiu su šokoladiniu įdaru ir kt.
Ypatingai vertiname švietimo organizacijų bei pedagogų, su kuriais bendradarbiavome viso projekto metu, kūrybiškumą, entuziazmą, norą bendradarbiauti. Džiaugiamės, kad  5 regionų vaikai, susijungę į net 8 grupes įsitraukė į efektyvaus laisvalaikio veiklą, turėjo galimybę nuvykti į svečius vieni pas kitus į mokyklas pristatyti savo sukurtų edukacijų prototipų. Skirtingų projekte dalyvavusių vaikų grupių susitikimai vyko ir įvairiuose amatų centruose, kitose neįprastose erdvėse, kur susitikdami su bendraamžiais, jaunuoliai keitėsi gerąja patirtimi. Susipažinę ir pasižadėję komunikuoti tarpusavyje, jie turės galimybę tęsti tarpusavio komunikaciją socialiniame tinkle sukurtoje specialioje platformoje ir po projekto.